Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

Jest Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś o godz. 17.45 nabożeństwo majowe. Od poniedziałku rozpoczyna się liturgiczny okres zwykły.

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła; w środę wspomnienie św. Rity; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek wspomnienie  NMP Wspomożycielki Wiernych. W następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

W ciągu tygodnia nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

Dziękujemy za modlitwę wszystkim uczestnikom wczorajszego wieczornego czuwania przed dzisiejszą uroczystością, w szczególności wyrażamy wdzięczność ks. Pawłowi i grupie młodzieżowej za przygotowanie i prowadzenie tego spotkania.

Przed nami uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja z Najświętszym Sakramentem przechodzić będzie ulicą Mickiewicza, Aleją Henryka, ul. Sądową, Świętokrzyską, następnie przez Rynek i ul. Mickiewicza do kościoła. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na trasie procesji przez poszczególne grupy parafialne: krąg rodzin, Oazę 30+, Mężczyzn św. Józefa i oazę młodzieżową oraz służbę liturgiczną.

Za tydzień kwestować będzie przy kościele po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii. Składając ofiarę możemy wyrazić swą wdzięczność młodym za podejmowaną służbę w kościele i zarazem pomóc w sfinansowaniu wakacyjnych rekolekcji.

W tym tygodniu rozpoczynamy prace remontowo konserwatorskie przy  południowej elewacji naszego kościoła.

Do wieczności w ostatnich dniach odeszli śp. Stefania Banaś i Edward Bębenek. Módlmy się o ich wieczne zbawienie i za naszych bliskich zmarłych…

Życzymy Bożego błogosławieństwa solenizantom tego tygodnia, osobom przeżywającym jubileusze. Wszystkich, także chorych, nas samych i naszych bliskich powierzamy opiece św. Michała Archanioła…