Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

XXV Niedziela Zwykła

18 września 2022 r.

 

Jest XXV Niedziela Zwykła. To trzecia niedziela miesiąca – o godz. 17.45 koronka do Bożego miłosierdzia. Dziś w naszej diecezji modlimy się za młodzież, a swoimi ofiarami złożonymi do puszki przed kościołem możemy wspomóc duszpasterstwo młodzieży w dekanacie i diecezji.

Dyrekcja I LO w Chrzanowie zaprasza na wydarzenie upamiętniające „Cud nad Wisłą” dziś o godz. 12.30 na Placu Tysiąclecia.

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika; we wtorek św. Męczenników koreańskich; w środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w czwartek bł. Bernardyny Jabłońskiej; w piątek św. o. Pio.

W naszej parafii odbędzie się nocne czuwanie modlitewne w nocy z 7 na 8 października ( tj. z piątku na sobotę). Zachęcamy, by zapisywać się na dowolną godzinę naszego czuwania. Modlitwa adoracji Najświętszego Sakramentu jest dziś szczególnie ważna. Mamy tyle trudnych spraw. A ich rozwiązanie przyjdzie od Boga. Skorzystajmy z tej możliwości.

Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Mogiły do cudownego Krzyża – oo. cystersi obchodzą w tym roku jubileusz osiemsetlecia mogilskiego klasztoru – oraz do Igołomi, gdzie urodził się św. Brat Albert Adam Chmielowski. Pielgrzymka będzie w sobotę 8 października, wyjazd o godz. 9.00, powrót około 16.00.

Dziękujemy rodzinie zmarłej śp. Doroty Dereszowskiej za inicjatywę, by zamiast kwiatów przy okazji pogrzebu złożyć dar na hospicjum. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W ostatnich dniach do wieczności odeszli: śp. Zbigniew Kowalski, Franciszka Likus, Władysław Kubica, Eugeniusz Tada, Dorota Dereszowska, Andżelika Kuchta i Jan Parszutowicz. Módlmy się o ich wieczne zbawienie…

Naszą modlitwą obejmujemy chorych, solenizantów i osoby przeżywające jubileusze – niech dobry Bóg darzy swym błogosławieństwem. Polecajmy nas samych, naszych bliskich i te osoby wstawiennictwu św. Michała Archanioła…