Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie

XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2023 r.

XXV Niedziela Zwykła

24 września 2023 r.

 

Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. O godz. 17.45 Nieszpory niedzielne.

W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. zgodnie z zaleceniem naszego Arcybiskupa możemy złożyć do puszki przed kościołem dar na duszpasterstwo młodzieży w dekanacie i diecezji.

W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Kosmy i Damiana; w środę św. Wincentego a Paulo; w czwartek św. Wacława; w piątek święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela; w sobotę św. Hieronima; w niedzielę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

W sobotę 30-ty dzień miesiąca – o 21.00 Apel Jasnogórski połączony z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II.

W niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc różańca świętego. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 17.45 a w tygodniu o godz. 17.15.

Chrzanowski MOKSiR zaprasza wszystkich chętnych niezależnie od wieku do udziału w powstającym wielopokoleniowym chórze WNIEBOGŁOSY. Zapisy w biurze informacji MOKSiR-u.

W ostatnich dniach do wieczności odeszli śp. Krzysztof Burczak, Stanisław Rusek i Wiesława Zasadna. Módlmy się o ich wieczne zbawienie i za naszych bliskich zmarłych…

Naszą  modlitwą  obejmujemy  chorych  naszej  parafii  oraz  solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg darzy swym błogosławieństwem. Polecajmy te osoby, także nas samych i naszych bliskich wstawiennictwu św. Michała Archanioła.