Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie

V Niedziela Zwykła – 5 lutego 2023 r.

V Niedziela Zwykła

5 lutego 2023 r.

 

 

Jest V Niedziela Zwykła. O godz. 17.45 nieszpory niedzielne.

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św.  męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii;  w piątek św. Scholastyki; w sobotę Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Zapraszamy na cykl spotkań SKARBY KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO – począwszy od czwartku 23 lutego będziemy się mogli zastanowić nad tym, co stanowi o bogactwie i wielkości Kościoła, do którego należymy od chwili chrztu. Poszczególne spotkania będą zawierać krótki wykład, świadectwo oraz będą okazją do rozmowy w małej grupie. Nie ma żadnych wstępnych warunków, uczestnikiem może być każdy, niezależnie od aktualnej sytuacji życiowej. warto informację o tym przekazać innym. Program spotkań jest na plakacie, na stronie internetowej oraz w aktualnym biuletynie NICOLAUS.

             Stowarzyszenie GOSPEL i Chór Gospel Alwernia raz jeszcze zapraszają wszystkich chętnych w dniach 11.02-12.02.2023 (sobota-niedziela) na VI Warsztaty Gospel w Alwerni. Zapisy na warsztaty do dnia 06.02.2023. Więcej informacji na plakatach.

Za tydzień druga niedziela miesiąca – ofiary składane w kopertach i na tacę przeznaczymy na planowany remont ceglanych elementów w elewacji kościoła.

Do wieczności w ostatnich dniach odeszła: śp. Stanisław Oczkowski, Danuta Doległo, Zofia Wasyl, Piotr Kuczawski, Andrzej Bączek i Krystyna Bartkiewicz. Módlmy się o ich wieczne zbawienie i za naszych bliskich zmarłych…

Naszą modlitwą obejmujemy chorych, solenizantów i osoby przeżywające jubileusze – niech dobry Bóg darzy swym błogosławieństwem. Polecajmy nas samych, naszych bliskich i te osoby wstawiennictwu św. Michała Archanioła…