Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie

IV Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2023 r.

IV Niedziela Zwykła

29 stycznia 2023 r.

 

 

Jest IV Niedziela Zwykła. O godz. 17.45 nieszpory niedzielne.

W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego; w piątek św. Błażeja, biskupa i męczennika.

Jutro w poniedziałek jest 30-ty dzień miesiąca – o godz. 21.00 Apel Jasnogórski połączony z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II.

W środę po Mszy św. o godz. 8.00 i różańcu spotkanie Koła Radia Maryja.

W czwartek w święto Matki Bożej Gromnicznej Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 12.00; po południu o 16.00 i 18.00; na każdej mszy św. poświęcenie gromnic (można je nabyć w zakrystii). 2 lutego to także XVII Dzień Życia Konsekrowanego – siostrom i osobom konsekrowanym z naszej parafii składamy życzenia Bożego błogosławieństwa w podejmowanej dla Kościoła posłudze.

W piątek w dzień św. Błażeja po Mszach św. poświęcenie świec i indywidualne błogosławieństwo – św. Błażej jest patronem chroniącym przed chorobami gardła.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – spowiedź jak zwykle rano; później od 9.30 dyżur w konfesjonale i o 12.00 Msza św.; po południu o 15.00 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia i początek spowiedzi; Msze św. jeszcze o 16.00
i 18.00.

W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św.
o godz. 8.00. W sobotę także odwiedziny chorych w domach. Ks. Mariusz chorych odwiedzi w piątek. Zgłoszenia chorych w zakrystii lub kancelarii.

Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszym kościele o. Patryka Osadnika, oblata, który wygłosi homilie na każdej Mszy św. Naszymi ofiarami, będziemy mogli wspomóc Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA.

W zakrystii nadal jest do nabycia kalendarz Stary i nowy Chrzanów – dochód stanowi wsparcie w leczeniu chorego dziecka.

Stowarzyszenie GOSPEL i Chór Gospel Alwernia zapraszają wszystkich chętnych
w dniach 11.02-12.02.2023 (sobota-niedziela) na VI Warsztaty Gospel w Alwerni. Warsztaty zakończą się koncertem w kościele OO. Bernardynów w Alwerni w niedzielę 12.02.2023. Zapisy na warsztaty do dnia 06.02.2023. Więcej informacji na plakatach.

Do wieczności w ostatnich dniach odeszła: śp. Anna Ryś. Módlmy się o jej wieczne zbawienie i za naszych bliskich zmarłych…

Naszą modlitwą obejmujemy chorych, solenizantów i osoby przeżywające jubileusze – niech dobry Bóg darzy swym błogosławieństwem. Polecajmy nas samych, naszych bliskich i te osoby wstawiennictwu św. Michała Archanioła…