Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

11 września 2022 r.

 

Jest XXIV Niedziela Zwykła. O godz. 17.45 nieszpory niedzielne. Duchowo łączymy się rodzinami, które pielgrzymują dziś do Kalwarii. Dziś także rozpoczynamy w Polsce XII Tydzień Wychowania.

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; we wtorek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej; w piątek św. męczenników Korneliusza i Cypriana; w sobotę św. Zygmunta Felińskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do sanktuarium w Płokach i pamiętali o modlitwie w intencji naszej parafii.

Młodzież oazowa zaprasza na co piątkowe spotkania: o 18.00 Msza św. i dalsza część w sali parafialnej.

Zgodnie z zachętą Episkopatu Polski w tym tygodniu podejmujemy modlitwę o pokój na Ukrainie. W naszej parafii w tej intencji modlić się będziemy w piątek o 15.00 i na zakończenie adoracji przed Mszą św. wieczorną.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na planowany remont otoczenia kościoła.  Na leczenie Szymonka trzy tygodnie temu złożyliśmy dar w wysokości niemal 5 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Natomiast za tydzień nasz Arcybiskup prosi o złożenie ofiar na duszpasterstwo młodzieży w dekanacie i diecezji. Ofiary będziemy mogli złożyć do puszki wychodząc z kościoła po Mszy św.

W ostatnich dniach do wieczności odeszli: śp. Andrzej Pawlikowski i Sylwester Woźniak. Módlmy się o ich wieczne zbawienie…

Naszą modlitwą obejmujemy chorych naszej parafii oraz solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg obficie darzy swym błogosławieństwem. Polecajmy te osoby, także nas samych i naszych bliskich wstawiennictwu św. Michała Archanioła.